Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 witamin D3 dla dorosłych bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

D3 jest rozpuszczalną w tłuszczach witaminą należącą do grupy steroidowych związków organicznych. Przyjęło się nazywać ją „witaminą szczęścia” i nie jest to określenie bezpodstawne. Witamina D3 ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i może ograniczać występowanie stanów depresyjnych. Dodatkowo substancja ta działa w organizmie człowieka na podobnej zasadzie co hormony i ma realny wpływ na prawidłowy rozwój kości oraz regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej. Witamina D3 może być przyswajana przez organizm za pośrednictwem promieni słonecznych, ale często zdarza się, że taki sposób nie wystarcza, dlatego zalecana jest jej regularna suplementacja. Wśród dorosłych szczególnie polecane jest to osobom narażonym na osteomalację i osteoporozę, ale również tym o skłonnościach do stanów depresyjnych oraz nie mającym częstej możliwości korzystania z promieni słonecznych. Jeśli chcesz zacząć suplementować tę substancję, poniżej znajdziesz ranking pięciu świetnych witamin D3 dla dorosłych dostępnych bez recepty.

Witamina D3 dla dorosłych – ranking

5. Witamina D3 dla dorosłych Menachinox K2+D3 4000 forte 30 kaps.

Menachinox K2+D3 4000 forte jest suplementem diety, którego składniki aktywne zostały pozyskane z lanoliny oraz tradycyjnego japońskiego sposobu fermentacji soi – Natto. Preparat charakteryzuje się dużą przyswajalnością ze względu na fakt, że witaminy w nim obecne zostały rozpuszczone w oliwie z oliwek. Odpowiednio wysoka ich zawartość pozwala na zażywanie tylko jednej tabletki dziennie dla uzyskania oczekiwanego efektu. Produkt jest bezpieczny dla diabetyków. Nie zawiera glutenu, sztucznych substancji barwiących i konserwujących oraz laktozy. To bardzo dobra witamina D3 dla dorosłych bez recepty, która nie bez powodu jest często wybierana przez kupujących.

4. Witamina D3 dla dorosłych MYVITA Silver Forte 4000 j.m. 120 kaps.

Kapsułka MYVITA Silver zawiera nie tylko wysoko przyswajalną witaminę D3 naturalnego pochodzenia w wysokiej dawce, ale również naturalny prebiotyk w postaci insuliny z korzenia cykorii oraz leucynę. Otoczka kapsułki została wykonana z celulozy roślinnej. Ważną informacją jest to, że preparat należy zażywać podczas posiłku zawierającego tłuszcze, w których witamina D3 ma szansę się rozpuścić.

3. Witamina D3 dla dorosłych Now Foods D3+K2 Mk7 120 kaps.

Now Foods Witamina D3+K2 Mk7 to wegańska witamina D3 bez recepty dla dorosłych zawierająca również aktywne postaci witaminy K2 oraz witaminy C. Suplement jest zalecany do spożycia tylko przez osoby dorosłe. Zalecana dawka to 1 tabletka przyjmowana raz lub dwa w trakcie dnia. Warto wspomnieć, że preparat najlepiej zażywać w trakcie posiłku, aby zwiększyć jego przyswajalność.

2. Witamina D3 dla dorosłych Aura Herbals Forte 30 ml

Produkt Aura Herbals Witamina D3 forte dostępny jest w postaci płynnej, umieszczonej w szklanej buteleczce o pojemności 30 ml, wyposażonej w pipetkę. Jest to ciekawa alternatywa dla osób nie lubiących połykać różnego rodzajów tabletek i kapsułek. Warto również zauważyć, że taki pojemnik jest bardzo ekologiczny oraz gustowny. Zawarta w buteleczce witamina D3 jest naturalnego pochodzenia – otrzymuje się ją z lanoliny. Substancja aktywna rozpuszczona została w oliwie z oliwek, co poprawia jej wchłanialność. Aby zwiększyć trwałość produktu, dodano również naturalny przeciwutleniacz w postaci ekstraktu z rozmarynu.

1. Witamina D3 dla dorosłych XeniVit D3 2000 240 kaps.

Witamina D3 w tym produkcie charakteryzuje się wysoką przyswajalnością oraz optymalną dawką w postaci 2000 j.m. naturalnej witaminy D3. W kapsułce dodatkowo znajduje się olej z krokosza barwierskiego, który jest świetnym rozpuszczalnikiem dla witaminy D3, co umożliwia zażywanie kapsułek niezależnie od posiłku bez zmniejszenia wchłaniania zawartej w nich substancji. Dużą zaletą XeniVitu jest to, że nie zawiera on sztucznych barwników i substancji konserwujących. Suplement jest słodzony stewią, co sprawia, że nie zawiera cukrów. Dodatkowo warto zauważyć, że jedno opakowanie to aż 240 kapsułek, co na pewno jest ogromną zaletą, zwłaszcza zważywszy na dość niską cenę. To najlepsza witamina D3 dla dorosłych, którą łatwo znajdziesz w wielu sklepach.

Przeczytaj także: