BLOG
Ranking TOP5 najlepszych leków dermatologicznych bez recepty
Autor: Dominik Pieczyński
Problemy dermatologiczne mogą dotknąć każdego, bez względu na wiek oraz płeć. Lista chorób wydaje się nie mieć końca oraz może objawić się na różnych częściach ciała. Najbardziej uporczywą powierzchnią, której mogą dotyczyć tego typu problemy, jest twarz. Powszechnie znany trądzik wieku młodzieńczego to jedynie jeden spośród wielu problemów dermatologicznych, jakie istnieją. Często spotykanymi schorzeniami są także grzybica, atopowe zapalenie skóry, opryszczka, odciski, oparzenia, brodawki, odleżyny czy liszaj płaski. Wszystkie te zmiany skórne powodują nie tylko duży dyskomfort fizyczny, sprawiając ból, lecz także psychiczny, ponieważ wpływają na wygląd zewnętrzny człowieka. Wszystkie niepokojące choroby i dolegliwości skórne powinny być konsultowane z lekarzem specjalistą. W przypadku schorzeń niezagrażającym życiu lub ogólnemu zdrowiu w aptekach dostępnych jest wiele leków dermatologicznych bez recepty, które skutecznie mogą zniwelować objawy oraz ulżyć w bólu.
Tabletki na silny ból głowy bez recepty - ranking najlepszych produktów
5. Lek dermatologiczny - Plaster na opryszczkę Compeed
Opryszczka stanowi chorobę infekcyjną, u której podstawy stoi zakażenie wirusowe. W celu jej leczenia stosuje się leki przeciwwirusowe, zmniejszające nasilenie jej objawów, lecz nie usuwają winowajcy z organizmu. Jednym ze sposobów walki z opryszczką wargową jest stosowanie nowoczesnych, niewidocznych plastrów, w którym wykorzystuje się ultracienki hydrokoloid leczący. Po aplikacji plastra rana przez cały czas pozostaje szczelnie zakryta. Stosowanie tego rozwiązania łagodzi pieczenie i swędzenie, przyspiesza leczenie, pomaga w zapobieganiu zakażenia oraz wystąpienia infekcji wtórnej. Ponadto postawienie na plastry Compeed wiąże się z dyskretnym leczeniem opryszczki.
4. Lek dermatologiczny - Maść dermatologiczna Alantan
Alantan jest maścią dermatologiczną stosowaną na skórę w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń oraz przewlekłych stanów zapalnych skóry przebiegających z nadmiernym rogowaceniem i złuszczaniem (np. atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca). Działa przeciwzapalnie, ściągająco, przyspiesza ziarninowanie oraz pobudza tworzenie się naskórka. Gwarantuje szybkie oczyszczenie ran i pomaga w oddzielaniu się tkanek martwych. W tej postaci alantoina może być stosowana również bezpośrednio na błony śluzowe. Substancja czynna zawarta w maści dermatologicznej na skórę zapewnia optymalny poziom nawilżenia śluzówki oraz oddzielanie się zalegających strupów.
3. Lek dermatologiczny - Płyn na brodawki Brodacid
Brodacid stanowi lek dermatologiczny składający się z kwasu salicylowego, mlekowego oraz dimetylosulfotlenku. Zaleca się go do stosowania na różnego rodzaju brodawki – zwykłe, okołopaznokciowe, stóp czy mozaikowe. Ważne jest jednak to, żeby nie wykorzystywać go do leczenia brodawek płaskich, zmian zlokalizowanych na twarzy, na błonach śluzowych, na owłosionych znamionach lub na skórze objętej zmianami zapalnymi.
Aplikacja płynu przebiega bardzo prosto, lecz wymaga sporej dozy dokładności. Ważne jest bowiem, aby produkt nie dostał się na zdrową skórę. Po posmarowaniu należy chwilę odczekać, aż płyn zaschnie. Kurację należy stosować 2 razy dziennie przez okres od 6 do 8 tygodni.
2. Lek dermatologiczny - Actifungin Forte
Actifungin Forte to skuteczny płyn do stosowania na skórę. Stanowi skuteczny produkt przeciwko chorobom grzybiczym skóry, wałów okołopaznokciowych i paznokci. Preparat działa antyseptycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Wykazuje także działanie przeciwzapalne, ściągające, keratolityczne oraz przeciwwysiękowe. Sposób aplikacji oraz dawkowania jest bardzo prosty. Polega on na smarowaniu wałów paznokciowych i płytki pędzelkiem zanurzonym w produkcie 3-4 razy dziennie. Składniki zawarte w płynie mogą wchłaniać się z powierzchni skóry, szczególnie przy stosowaniu na duże powierzchnie lub naskórek o naruszonej ciągłości.
1. Lek dermatologiczny - ACNE-DERM
ACNE-DERM jest kremem zawierającym kwas azelainowy, który niszczy bakterie wpływające na rozwój trądziku. Zmniejsza również liczbę zaskórników, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, wzrost i nadczynność komórek barwnikowych skóry. Suplement na cerę trądzikową zaleca się do stosowania do walki z trądzikiem pospolitym oraz przebarwieniami skórnymi. Nie należy jej stosować w przypadku, gdy pacjent ma uczulenie na jakikolwiek ze składników produktu oraz w okresie ciąży czy karmienia piersią.
ACNE-DERM należy stosować 2 razy dziennie miejscowo, na czystą, osuszoną skórę, omijając okolice oczu, ust oraz błon śluzowych. Jednorazowo powinno się nakładać pasek kremu o długości 4 cm, a następnie delikatnie go wetrzeć w chorobowe zmiany skóry. Maksymalnie na dobę można zastosować pasek kremu o długości 8 cm. W przypadku pacjentów cechujących się nadmierną wrażliwością podczas pierwszego tygodnia kuracji należy stosować lek tylko raz na dobę.