Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 najlepszych leków dla diabetyków bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Cukrzyca to ogólnoustrojowa choroba organizmu objawiająca się podwyższonym poziomem cukru we krwi, czyli hiperglikemią. Dostępne leki bez recepty dla diabetyków to przede wszystkim środki wspomagające podstawową terapię ustaloną przez specjalistę. Stosowane jednocześnie z preparatami przepisanymi przez lekarza ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz unormowanie poziomu cukru we krwi, chroniąc przed powikłaniami.

Top 5 najlepszych leków dla diabetyków bez recepty

5. Lek dla diabetyków - GlukoCare

To preparat wspomagający utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, są to tabletki na cukrzycę bez recepty. Wpływają na prawidłowy metabolizm insuliny we krwi dzięki zawartości ekstraktu z liści Banaba. Wśród składników znajdują się także kwas korozolowy oraz taniny regulujące poziom glukozy. Preparat zawiera również korę berberysu ostrego wpływającą pozytywnie na kontrolowanie stężenia cukru oraz chrom wspierający prawidłowe działanie insuliny.

4. Lek dla diabetyków - Morwa Biała Fortex

W postaci tabletek to kolejna propozycja. Leki na cukrzycę bez recepty często zawierają w swoim składzie tę roślinę, ponieważ ma ona działanie zmniejszające wchłanianie cukru po jedzeniu, ogranicza rozkład polisacharydów i reguluje poziom insuliny we krwi. Morwa biała jest wykorzystywana nie tylko jako preparat regulujący stężenie cukru, ale również wspomagający przy odchudzaniu.

3. Lek dla diabetyków - Diabetosan fix

To preparat ziołowy w postaci saszetek do zaparzania, wspomagający utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Preparat zawiera morwę białą, która wpływa na syntezę insuliny, regulując metabolizm glukozy. Zawartość chromu zwiększa aktywność insuliny, przez co powoduje zachowanie odpowiedniego stężenia glukozy we krwi. Leki dla cukrzyków w postaci takich preparatów stosowane są w celu uzupełnienia diety w składniki wspierające metabolizm cukrów.

2. Lek dla diabetyków - Diabetofort

To ziołowy preparat w postaci płynnej. Z tego względu, że działa moczopędnie, jest zalecany jako lek dla cukrzyków bez recepty. Substancje czynne preparatu to przede wszystkim wyciągi z owocni fasoli, liścia brzozy, kłącza perzu i liści jeżyny. Stosowane leki na cukrzycę tego rodzaju działają przede wszystkim jako środek zwiększający ilość produkowanego moczu i zmniejszający tendencję do wzrostu cukru po spożyciu posiłku, w czasowo występującej hipoglikemii.

1. Lek dla diabetyków - Berimal Metabolizm

Jest suplementem diety wspomagającym utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Zawiera ekstrakt z bergamoty pochodzącej z tradycyjnych upraw, które znajdują się w Kalabrii, na południu Włoch. Leki dla diabetyków mają w swoim składzie również ekstrakt z zielonej herbaty, Witaminę B₆ i B₁₂. Substancje aktywne, polifenole i katechiny wpływają pozytywnie na metabolizm oraz wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi, co wykazały liczne badania. Witaminy z grupy B wpływają na pozyskanie odpowiedniej ilości energii w procesach metabolicznych.

Suplementy na obniżenie cukru - o czym należy pamiętać?

Suplementy na obniżenie cukru uzupełniają codzienne pożywienie w te składniki, które dla diabetyków są niezbędne. Wspomagają one leczenie i mogą chronić organizm przed groźnymi powikłaniami związanymi z przebiegiem cukrzycy. Aby można było odczuć prawidłowe rezultaty ich stosowania, powinny być zażywane regularnie przez kilka miesięcy. 

Długo utrzymujący się wysoki poziom cukru we krwi nie jest obojętny dla zdrowia. Może powodować niewydolność nerek, udar, zawał, a nawet zaburzenia krążenia w kończynach. Zastanawiając się, jakie leki na cukrzycę zastosować, warto skorzystać z preparatów ziołowych wspomagających leczenie zalecone przez specjalistę.

Tabletki na cukrzycę bez recepty to przede wszystkim zioła. Wyjątkowo skuteczne i często stosowane są: morwa biała, kozieradka pospolita, ziele rutwicy czy kora cynamonowca.  Mogą być stosowane przez osoby z podwyższonym poziomem cukru we krwi, natomiast chorujący na cukrzycę również mogą je zażywać, ale po konsultacji z lekarzem. Preparaty ziołowe są idealnym uzupełnieniem tradycyjnej terapii, ponieważ chronią przed wystąpieniem poważnych komplikacji.

Przeczytaj także: