Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 najlepszych preparatów na ból i stan zapalny mięśni i stawów bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Aparat ruchu jest jedną z najważniejszych części ciała człowieka. Jego zdrowie oraz prawidłowe funkcjonowanie gwarantuje możliwość sprawnego poruszania się i wykonywania prozaicznych, codziennych czynności. Kości oraz stawy są wyjątkowymi elementami ustroju ludzkiego, które ze względu na pełnioną rolę oraz specyficzną budowę narażone są na przeciążenia oraz kontuzje. 

Efektem rozwoju dolegliwości kostno-stawowych jest odczuwanie przewlekłego bólu, który przyczynia się do obniżenia sprawności fizycznej. Jednym ze sposobów walki z zapaleniem stawów, mięśni i kości jest zastosowanie medykamentów, najczęściej bez recepty. Osoby zmagające się z takimi dolegliwościami z pewnością zainteresuje poniższe zestawienie, które stanowi ranking leków na ból stawów oraz maści na bóle mięśni. 

Preparaty na ból stawów i mięśni - ranking

Ranking preparatów na ból mięśni i stawów stanowi subiektywne zestawienie pięciu środków, które realnie zmniejszają dolegliwości zapalne oraz bólowe. Ich działanie jest potwierdzone licznymi badaniami, a także rekomendacjami zadowolonych pacjentów.

5. Preparat na ból i stan zapalny - 4Flex PureGel 100mg żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów

Skutecznym lekiem na zapalenie mięśni i stawów jest preparat marki 4Flex. To medykament w formie żelu, którego główną substancją czynną jest naproxen. To żel, który wykazuje się potrójnym działaniem, które obejmuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz niwelujące posiadane obrzęki wokół mięśnia lub stawu. Aplikacja żelu na bolący mięsień lub staw daje natychmiastowy efekt ulgi, a regularne stosowanie pomaga skutecznie zmniejszyć istniejący stan zapalny.

4. Preparat na ból i stan zapalny -  Flexus Booster 30 tabl.

Kolejną propozycją w prezentowanym zestawieniu są tabletki na ból stawów marki Flexus. To skuteczny suplement diety w formie kapsułek, który zawiera łatwo przyswajalny biokolagen, a także witaminę C oraz osteol. To składniki aktywne, które w kolaboracji skutecznie odbudowują obecną w aparacie stawowym maź stawową, czego efektem jest zmniejszenie bólu oraz istniejącego stanu zapalnego. Jedna kuracja trwa 30 dni, a najczęściej polecana jest pacjentom, którzy zmagają się z zapaleniem stawów o podłożu reumatoidalnym.

 

3. Preparat na ból i stan zapalny - Heel Traumeel Żel 50 G

Jedną ze skuteczniejszych, często rekomendowanych maści na stawy oraz mięśnie jest produkt marki Heel Traumeel. To produkt w formie żelu, który bardzo łatwo wchłania się przez skórę, bezpośrednio atakując miejsce objęte bólem. Jego skuteczność wynika ze specjalistycznie opracowanej receptury, której głównym składnikiem aktywnym jest wyciąg z arniki.

2.  Preparat na ból i stan zapalny - Voltaren Max żel 120g

W rankingu maści na ból stawów i mięśni nie mogło zabraknąć propozycji najczęściej wybranej przez pacjentów. To maść na ból stawów marki Voltaren, której skuteczność wynika z zawartości wysokiej dawki diklofenaku. To produkt, który wyróżnia się szerokim spektrum działania, a jego główną właściwością jest długie działanie przeciwbólowe, które trwa nawet do 12 godzin. Dodatkowo diklofenak jest substancją czynną o właściwościach przeciwobrzękowych oraz przeciwzapalnych, co jest pomocne w łagodzeniu chorób stawów o różnym podłożu.

1. Preparat na ból i stan zapalny -  Forever Living Body MSM żel aloesowy na ból mięśni i stawów 

Jednym z najlepszych preparatów na ból mięśni i stawów jest medykament, który znajduje się w ofercie marki Forever Loving. To wysokiej jakości żel aloesowy, który w swojej recepturze zawiera jedynie czysty, stabilizowany miąższ, pozyskiwany z wolnych od zanieczyszczeń roślin aloesowych. Jego działanie opiera się na silnych właściwościach przeciwbólowych oraz zmniejszających stan zapalny i obrzęk, dzięki czemu osoba zmagająca się z bólem niemal natychmiast odczuwa ulgę. Formuła produktu jest lekka, bezbarwna, dzięki czemu jego aplikacja jest całkowicie bezproblemowa.

Przeczytaj także: