Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP 5 leków na alergię bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Wiele osób, szczególnie w okresie wiosennym i letnim, jest narażonych na wiele alergenów. Często nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ten problem może dotyczyć również Ciebie. Co robić w takim przypadku? Najlepiej skonsultować się z lekarzem oraz przedstawić mu objawy alergii, dzięki czemu otrzymasz skierowanie na testy alergologiczne i zostanie dobrane odpowiednie leczenie. Ale nie da się przewidzieć i zapobiec wszystkim niepożądanym sytuacjom. Wyobraź sobie, że jesteś na wakacjach i nagle zaczynają łzawić Ci oczy, a ponadto zaczynasz mieć katar sienny. W takiej sytuacji potrzebujesz szybkiego rozwiązania. W przypadku, gdy alergia nie jest zbyt nasilona lub pojawia się sezonowo, a Ty wiesz, z czego wynika, możesz sięgnąć po środki doraźne, które są dostępne w aptece bez recepty. Jeśli poszukujesz takiego rozwiązania, poniżej znajdziesz ranking pięciu najlepszych leków na alergię bez recepty.

5. Lek na alergię bez recepty Claritine Allergy 7 tabl.

Claritine Allergy to lek przeciwalergiczny, działający całą dobę, którego składnikiem aktywnym jest loratadyna. Dużą zaletą tego produktu, jest to, że przeciwdziała alergenom sezonowym, dla przykładu pyłkom traw i innych roślin, ale również tym całorocznym, jak np. alergeny zwierzęce, kurz czy pleśń. Warto wspomnieć, że działanie tego leku nie jest zależne od pokarmu, co sprawia, że możesz przyjąć tabletkę w każdym momencie dnia i niezależnie od posiłku. Claritine Allergy nie powoduje senności, ani nie wpływa niekorzystnie na koncentrację.

4. Lek na alergię bez recepty Hitaxa fast 10 tabl.

Hitaxa fast wskazana jest do łagodzenia objawów alergii w postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), przewlekłej pokrzywki czy łzawienia oczu. Składnikiem aktywnym tego leku jest desloratadyna. Hitaxa fast jest dobrym lekiem na alergię, który zaczyna działać bardzo szybko, a którego efekt działania utrzymuje się całą dobę. Warto również wspomnieć, że nie należy tego leku stosować dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

3. Lek na alergię bez recepty Amertil Bio 10mg 10 tabl.

Substancją aktywną w Amertilu jest cetyryzyna, która jest lekiem przeciwhistaminowym drugiej generacji. Cetyryzyna charakteryzuje się silnym i długotrwałym działaniem hamującym objawy alergii, ale ze względu na swoje wybiórcze działanie wobec receptorów histaminowych, nie wywołuje nieprzyjemnego odczucia sedacji. Amertil jest lekiem, który może być stosowany przy nadwrażliwości na różnorodne alergeny. Jego stosowanie jest wskazane przy katarze siennym, alergicznym zapaleniu spojówek czy przewlekłej pokrzywce. Dużą zaletą jest to, że jego działanie rozpoczyna się już w pierwszej godzinie po zażyciu, a efekt utrzymuje się około osiem godzin.

2. Lek na alergię bez recepty Allertec WZF 10mg 7 tabl.

Allertec jest to jeden z lepszych leków pomocnych w łagodzeniu objawów alergii, zarówno o charakterze sezonowym, jak i przewlekłym. Podobnie jak w przypadku Amertilu, substancją aktywną w tym produkcie jest cetyryzyna. Allertec jest polecany do stosowania w przypadku występowania sezonowego, alergicznego kataru siennego oraz przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Lek może być stosowany u dzieci w wieku od 6. r.ż., młodzieży oraz u dorosłych. Dawkowanie należy ograniczyć do jednej tabletki dziennie, a w przypadku dzieci do połowy dawki dorosłych (pół tabletki). Jest to produkt o bardzo silnym działaniu, dlatego należy liczyć się z ewentualnym wystąpieniem objawów niepożądanych, np. w postaci zmęczenia.

1. Lek na alergię bez recepty Lirra Gem 5mg 7 tabl.

Lirra Gem jest to najsilniejszy lek na alergię, ograniczający występowanie objawów alergii. Może być stosowany w przypadku alergicznego zapalenia spojówek i błony śluzowej nosa oraz w przypadku idiopatycznej pokrzywki. Stosowanie Lirra Gem ma również uzasadnienie w przypadku łagodzenia odczynów po ugryzieniach owadów. Produkt ten można stosować niezależnie od pory dnia oraz posiłków. Ze względu na swoje silne efekty działania, Lirra Gem może powodować senność oraz zaburzenia koncentracji. Substancją aktywną w tym leku jest dichlorowodorek lewocetyryzyny. Dużą zaletą tego produktu jest również niska cena.

Przeczytaj także: