Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 leków przeciwzapalnych bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Krótkotrwałe dolegliwości bólowe są normalnym zjawiskiem. Ich wystąpienie nie ma zazwyczaj źródła chorobowego, ale odczuwany ból często zmniejsza komfort życia. Wiele osób decyduje się na zastosowanie przeciwzapalnego leku bez recepty, który szybko uśmierza ból i przywraca sprawność fizyczną i umysłową. To środki lecznicze, które można znaleźć w każdej domowej apteczce. Są najczęściej stosowanymi wyrobami farmakologicznymi po antybiotykach. Popularność przeciwzapalnych leków bez recepty wynika z działania, które wyróżnia się szerokim spektrum zastosowań oraz powszechną i łatwą dostępnością, która wynika z możliwości zakupu takich środków bez recepty od lekarza. Jeśli więc poszukujesz sprawdzonego remedium na ból, zapoznaj się z poniższym zestawieniem pięciu najlepszych środków przeciwzapalnych.

Leki przeciwzapalne bez recepty – ranking

Jakie leki przeciwzapalne bez recepty są bezpieczne i skuteczne? To pytanie zadają sobie setki osób każdego dnia. Ranking leków przeciwzapalnych bez recepty prezentuje pięć najczęściej rekomendowanych środków farmakologicznych, które dzięki swojej recepturze i właściwie dobranym składnikom działają szybko, ale bez zbędnego obciążania wątroby, żołądka czy trzustki.

5. Lek przeciwzapalny bez recepty Nurofen - mięśnie i stawy Forte - ibuprofen 400mg

Pierwszą propozycją w naszym rankingu leków przeciwzapalnych bez recepty jest Nurofen Forte – mięśnie i stawy. To produkt, który doskonale radzi sobie z bólem różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanych nasileniu, ale także silnym, który dotyczy mięśni, stawów, kręgosłupa oraz dolegliwości pochodzenia neurologicznego, jak nerwobóle. To dobry i tani lek przeciwzapalny bez recepty, którego główną substancją czynną jest ibuprofen.

4. Lek przeciwzapalny bez recepty Biofarm Ibuxal 200Mg - Przeciwbólowy i Przeciwgorączkowy

Biofarm Ibuxal to następny wyrób medyczny prezentowany w tym zestawieniu. To skuteczny środek przeciwbólowy, który doskonale niweluje stany zapalne organizmu, a więc zwalcza wszelkie dolegliwości bólowe oraz przywraca dawną sprawność fizyczną. O jego skuteczności świadczą pozytywne opinie pacjentów, a także częste polecenia przez specjalistów. Najwyższa dawka ibuprofenu została zamknięta w łatwej do połknięcia kapsułce powlekanej, która szybko dociera do ośrodka bólu i go likwiduje.

3. Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy bez recepty Remolexam 7,5 mg

Następny lek bez recepty to świetny Remolexam, który wyróżnia się szybkim działaniem, atrakcyjną ceną oraz rekomendacją specjalistów. Za jego skuteczne, zdecydowane i bezpieczne działanie odpowiada substancja czynna, którą jest meloksykam. To substancja, która w krótkim czasie i niewielkim stężeniu wykazuje silne działanie przeciwzapalne oraz pozwala uporać się z dolegliwościami bólowymi osoby, która się z nimi zmaga.

2. Tabletki przeciwzapalne bez recepty ASPICAM BIO

Na drugiej pozycji plasuje się Aspicam Bio. To łatwe do połknięcia kapsułki, które zawierają aż 7,5 mg meloksykamu. Jedna tabletka przyjmowana codziennie wykazuje właściwości łagodzące stan zapalny. Jest to środek przeznaczony dla osób, które cierpią na silne, przewlekłe bóle kości i stawów, wywołane przez chorobę reumatoidalną. Lek wyróżnia się działaniem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, a do tego jest całkowicie bezpieczny dla organizmu.

1. Plaster leczniczy - przeciwzapalny Nurofen Mięśnie i Stawy

Zwycięzcą rankingu leków przeciwzapalnych bez recepty jest plaster leczniczy Nurofen do miejscowej aplikacji naskórnej. To elastyczny, cienki i precyzyjny plaster leczniczy, który zaaplikowany w miejscu wystąpienia bólu, działa aż przez kolejne 24 godziny. Wyróżnia go stuprocentowe dopasowanie do skóry, dzięki czemu substancje aktywne zaczynają działać natychmiastowo. Najmniej inwazyjnym rozwiązaniem, które uśmierzy ból w krótkim odstępie czasu będzie plaster Nurofen. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki produkt przeciwbólowy sprawdzi się najlepiej, udaj się do apteki po produkt od Nurofen i odzyskaj swoją dawną sprawność.

Przeczytaj także: