Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 leków na cholesterol bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Chociaż potocznie uważa się, że wysoki poziom cholesterolu dotyczy głównie osób zmagających się z nadwagą oraz otyłością, choroba ta może dotyczyć każdego z nas. Jego odkładanie się zależy od wielu czynników, takich jak siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta czy nałogi. Jest przyczyną wielu chorób zaczynając od miażdżycy po udar mózgu. Gromadzenie się jego nadmiaru w naczyniach krwionośnych spowodowane jest głównie poprzez nieprawidłowy balans pomiędzy „złym cholesterolem” a „dobrym cholesterolem”. Chociaż jeden i drugi potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania komórek to nadmiar „złego cholesterolu” ma bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm. Warto co jakiś czas kontrolować jego stan i w razie potrzeby sięgnąć po tabletki na obniżenie cholesterolu bez recepty. Oto nasz subiektywny ranking leków na cholesterol bez recepty.

5. Suplement diety na cholesterol bez recepty Panavit - Prawidłowy Choleterol

Suplement Panawit Prawidłowy Cholesterol zawiera monakolinę K (10 mg), koenzym Q10, witaminy z grupy B, chrom i resweratrol (100mg). Monokalinę K uzyskuje się z ziaren czerwonego ryżu. Jest to składnik obniżający całkowity poziom cholesterolu, zarówno „złego” jak i „dobrego”. Już 5 gram tej substancji może zmniejszyć poziom cholesterolu o 20%. Koenzym Q10 jest szeroko stosowany w kosmetyce oraz medycynie. Poprawia pracę układu krążenia i wraz z witaminami z grupy B stanowi idealne wsparcie dla głównego składnika aktywnego. Resweratrol działa ochronnie, zapobiega zlepianiu się płytek krwi oraz hamuje utlenianie cholesterolu. Cena za 30 kapsułek to około 30 zł. Jedno opakowanie preparatu wystarcza na 30 dni stosowania. Panavit wyróżnia się ze względu na swoją wieloskładnikowość. Jest jednym z preparatów o najbardziej urozmaiconym działaniu i składzie.

4. Lek na cholesterol bez recepty Progress Labs Cholesterol

Dobrym lekiem na cholesterol bez recepty jest również bez wątpienia Progress Labs Cholesterol. Jak poprzednik zawiera monakalinę K (10 mg) oraz witaminy z grupy B. Dodatkowo zawiera cynerynę pozyskiwaną z karczocha. Wykazuje ona silne działanie przeciwutleniające oraz pobudza wydzielanie żółci, co znacząco wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu. Produkt wyróżnia się kapsułkami wykonanymi z półsyntetycznej hypromelozy, Pozwala to na powolne uwalnianie substancji, dzięki czemu suplement jest bardzo delikatny dla żołądka. Jest odpowiedni dla wegan i wegetarian, jest szczególnie polecany dla osób aktywnych fizycznie oraz mających częsty kontakt z toksycznymi substancjami. Produkt ma bardzo korzystną cenę. Za 60 tabletek zapłacimy około 35 zł.

3. Lek na cholesterol bez recepty Sylimarol Cholesterol

Sylimarol Cholesterol zawiera w sobie sporą dawkę wyciągu z ziela karczocha (285 mg) oraz wyciąg z owoców ostropestu plamistego (52 mg). Drugi ze składników doskonale wspiera pracę wątroby, poprzez pobudzenie wydzielania żółci. Produkt może być przyjmowany przez wegan oraz diabetyków. 30 tabletek możemy kupić za około 12 zł. W ciągu dnia zaleca się przyjmowanie 2-3 tabletek. Jest to naturalny, dobry lek na cholesterol. Do gustu szczególnie przypadnie miłośnikom rozwiązań zaczerpniętych prosto z natury. Ma prosty skład i wykazuje dużą skuteczność działania.

2. Medi Pharm na cholesterol bez recepty z dodatkiem steroli roślinnych

Tabletkami na cholesterol, które zdecydowanie można polecić są Medi Pharm na cholesterol. W ich składzie znajdziemy ekstrakt z kory cynamonu, sterole roślinne, w tym betasitosterol, koenzym Q10, witaminę B12, witaminę B6, biotynę i foliany. Cynamon wykazuje bardzo dobre właściwości dezynfekujące, przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Odpowiednio dobrana kompozycja składników wspiera naturalną pracę organizmu, pozwalając na znaczne obniżenie cholesterolu. Jego niewątpliwą zaletą jest niska cena. 30 tabletek możemy kupić już za niewiele ponad 10 zł. W ciągu dnia powinniśmy przyjmować dwie kapsułki preparatu.

1. Lek na cholesterol bez recepty Berimal Forte

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje lek na cholesterol Berimal Forte. W jego składzie znajdziemy standaryzowaną kompozycję polifenoli z bergamoty Citrus bergamiaRisso, czyli ActiBPF (250 mg) oraz ekstrakt z czosnku standaryzowany na wysoką zawartość allicyny (200 mg). Jest to pierwszy preparat zawierający w sobie innowacyjny składnik ActiBPF. Został on bardzo dobrze przebadany w niezależnych badaniach. Wykazuje on właściwości antyoksydacyjne i obniżające poziom cholesterolu. Alicyna zaś wspomaga proces trawienia, pobudza krążenie krwi oraz wykazuje działanie bakteriobójcze. Kompozycja składników zawarta w tych tabletkach na obniżenie cholesterolu, bardzo dobrze ze sobą współgra, uzupełniając nawzajem swoje działanie. Suplement zbiera bardzo dobre opinie wśród kupujących. Jego wadą jest dość wysoka cena. Za 60 tabletek musimy zapłacić około 45 zł.

Wybierając tabletki na cholesterol, zawsze pamiętajmy, że wykazują one jedynie działanie wspomagające leczenie. Nawet najdroższe i najlepsze tabletki nie zastąpią nam zdrowej diety i odpowiedniej ilości ruchu. Leczenie podwyższonego cholesterolu powinno też zawsze przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza. W niektórych przypadkach możemy również skorzystać z pomocy lekarza dietetyka oraz trenerów personalnych. Pamiętajmy, że nie ma jednej magicznej pigułki na wszystkie choroby. Bardzo dużo zależy od stylu życia, jaki mamy na co dzień oraz naszego nastawienia. Zmieniajmy powoli wszystkie złe nawyki, a nasze ciało na pewno nam za to podziękuje.

Przeczytaj także: