Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 najlepszych preparatów przeciw chrapaniu

Autor: Dominik Pieczyński

Sen powinien być czasem przeznaczonym na efektywną regenerację i odpoczynek. Nie jest to możliwe przy występowaniu uciążliwego problemu chrapania. Uporczywa powtarzalność głośnych dźwięków uniemożliwia spokojny sen osobom, które także znajdują się w sypialni, co negatywnie wpływa na ogólną jakość życia. Jak poradzić sobie z problemem chrapania, który występuje każdej nocy i nie daje innym spać?

Na rynku jest obecnie dostępnych wiele preparatów, mających za zadanie przynieść ulgę w kłopotliwej sytuacji. Warto zaznaczyć, że chrapanie nie jest tylko problematycznym utrudnieniem dla innych. Taki objaw może oznaczać występowanie pewnych trudności w oddychaniu, określanych jako bezdech senny. Jeśli dolegliwość jest wyjątkowo uporczywa i nie ustępuje po zastosowaniu nieinwazyjnych środków, konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

W przypadku braku anatomicznych przyczyn kłopotliwego chrapania, możliwe jest działanie doraźne. Jego skuteczność uzależniona jest od wyboru odpowiedniego produktu. Jak podjąć właściwą decyzję? Skorzystaj z rankingu preparatów przeciw chrapaniu.

Preparaty przeciwko chrapaniu - ranking najlepszych produktów

5. Spray do gardła przeciw chrapaniu Snoreeze

Osoby, które korzystają z preparatów przeciw chrapaniu, szczególnie doceniają łatwość ich użycia. Spray do gardła Snoreeze z pewnością spełnia te wymagania, a to wszystko dzięki swojej wygodnej formie. Aerozol należy rozpylić w kierunku tylnej ściany gardła i poczekać, aż produkt zacznie działać. Szczególnie ważne jest, aby po jego zastosowaniu nie jeść oraz nie pić.

Łatwość zastosowania tego preparatu przeciw chrapaniu to nie jego jedyny atut. Na uwagę zasługuje też skład, w którym nie ma żadnych niepotrzebnych szkodliwych substancji. Zamiast tego zastosowano oryginalną mieszaninę naturalnych olejków eterycznych, które pozytywnie wpływa na zmniejszenie wibracji odpowiedzialnych za występowanie kłopotliwego problemu chrapania. Wygodna forma spray’u oraz naturalny skład sprawiają, że produkt Snoreeze zdecydowanie jest opcją wartą rozważenia.

4. Listki do gardła przeciw chrapaniu Snoreeze

Kolejna w rankingu preparatów na chrapanie propozycja marki Snoreeze, choć tym razem w nieco innej formie. Zamknięcie produktu w nietypowym kształcie może być świetną opcją dla tych, którzy nie są przekonani do stosowania rozwiązań tego rodzaju i potrzebują pewnego urozmaicenia. Dzięki budowie listkowej produkt po rozpuszczeniu w całości dostaje się do gardła, rozpoczynając tam swoje działanie. Wykorzystanie naturalnych składników charakterystycznych dla receptur Snoreeze pozwala na znaczące nawilżenie tkanek miękkich znajdujących się na tylnej ścianie gardła. Dodatkową zaletą tego preparatu przeciw chrapaniu jest zwiększenie napięcia tkanki, co także przynosi pozytywne efekty. Zastosowanie listków do gardła zapewnia noc bez chrapania, która może trwać nawet do 8 godzin. Zadowoleni użytkownicy doceniają pozytywną zmianę, jaką przynosi wybór produktu Snoreeze.

3. Aerozol do gardła przeciw chrapaniu Puranox

Forma łatwego w aplikacji aerozolu jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych wśród preparatów przeciw chrapaniu. Tak wygodną opcję oferuje również Puranox. Używanie produktu tej firmy jest szczególnie wygodne dzięki zastosowaniu przedłużenia aplikatora, który umożliwia dotarcie do tylnych ścianek gardła. To właśnie umiejscowione tam tkanki są odpowiedzialne za występowanie problemu chrapania. Ich obniżona dyspozycja, która jest spowodowana zmniejszeniem siły napięcia, może skutkować zwiększonym drganiem, a w efekcie nieprzyjemnymi wrażeniami dźwiękowymi w ciągu nocy. Receptura produktu Puranox oparta jest na naturalnych składnikach, pozytywnie wpływających na stan śluzówki gardła.

 

Skład bogaty w skuteczne środki oraz wygoda aplikacji sprawiają, że aerozol do gardła marki Puranox musi znaleźć swoje miejsce w rankingu preparatów przeciw chrapaniu.

2. Spray do nosa przeciw chrapaniu Desnoran

Osobom potrzebującym klinicznego potwierdzenia działania preparatu przeciw chrapaniu z pewnością przypadnie do gustu spray do nosa Desnoran. Jego skuteczne działanie zostało potwierdzone nie tylko przez specjalistów, ale także zadowolonych konsumentów.

 

Desnoran zapobiega zbyt silnemu rozkurczowi mięśni okolic gardła, który ma bezpośredni wpływ na problem chrapania. Uciążliwe dźwięki biorą się z występowania zwężenia wejścia do gardła, dlatego spray marki Desnoran skutecznie zwalcza ten problem. Produkt tego producenta musiał znaleźć się w rankingu preparatów na chrapanie, szczególnie ze względu na niezwykle wygodną formę aplikacji. Warto dodać, że odróżnieniu od innych popularnych propozycji ta opcja nie musi być podawana bezpośrednio do gardła. Aplikacja do nosa może przyczynić się do znaczącego zmniejszenia dyskomfortu, co przekłada się na chętniejsze korzystanie z preparatu. Spray do nosa Desnoran będzie więc dobrą opcją dla tych, którym nie po drodze z innymi sposobami aplikacji preparatów przeciw chrapaniu.

1. Spray do gardła Nie chrap!!!

Wyrób medyczny marki Nie chrap!!! jest wysoce skutecznym środkiem pomagającym w pozbyciu się uciążliwego problemu chrapania. Odpowiednie rozmieszczenie produktu w gardle jest możliwe dzięki formie aerozolu – lotna formuła dociera do wszystkich tkanek umiejscowionych w tylnej ścianie gardła. Precyzyjną aplikację dodatkowo ułatwia wydłużona końcówka, dzięki czemu z łatwością naniesiemy niezbędną ilość preparatu przeciw chrapaniu.

Spray do gardła Nie chrap!!! opiera się na skutecznym działaniu olejku eukaliptusowego oraz innych olejków eterycznych, które pozytywnie wpływają na stan tkanek gardła. Utrzymanie tych obszarów w dobrej kondycji jest kluczowe dla wyeliminowania uciążliwego problemu chrapania.

Przeczytaj także: