Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 leków na menopauzę bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Menopauza jest szczególnym okresem dla każdej kobiety, podczas którego następuje diametralna zmiana we wszystkich aspektach życia. Terminem tym nazywamy brak występowania krwawienia miesiączkowego przez ponad rok. U większości kobiet menopauza zachodzi w okolicach 50 roku życia i może mieć różny przebieg. W fachowej terminologii menopauza oznacza zahamowanie aktywności gruczołów płciowych, co prowadzi do zmiany poziomów stężenia hormonów w organizmie. Prowadzi to do występowania szeregu objawów, których obecność potrafi być uporczywa i nieprzyjemna. U kobiet w okresie menopauzy pojawia się bezsenność, zimne dreszcze, problemy z pamięcią, drażliwość, kołatanie serca i bóle głowy. Oprócz tego, kobiety w okresie przekwitania narażone są na wzrosty wagi oraz zmiany skórne. Jak radzić sobie z menopauzą? Jakie leki na menopauzę bez recepty wybrać? Poniższy ranking leków na menopauzę, które nie wymagają recepty od lekarza, znacząco ułatwi wybór odpowiedniego specyfiku. Sprawdź, które leki mają najlepsze opinie i wybierz odpowiedni preparat.

5. Lek na menopauzę Mederelab Me’Me Be - Łagodzenie Przebiegu Menopauzy 90 Kaps.

Opinie o lekach na menopauzę bez recepty opierają się często na pojedynczych wypowiedziach, a nie na realnym działaniu produktu. Produkt firmy Medere Laboratories stworzony jest dla kobiet, które zbliżają się do granicy wieku menopauzalnego. Starannie wyselekcjonowane składniki, które oparte są głównie na preparatach ziołowych, łagodzą przebieg menopauzy u każdej kobiety. W składzie obecne są między innymi: niepokalanek zwyczajny, korzeń piwonii chińskiej oraz kłącze kurkumy. Składniki, które zostały użyte w procesie tworzenia preparatu, charakteryzują się najwyższą jakością i spełnianiem wszelkich standardów farmaceutycznych. Jeśli szukasz produktów działających w sposób kompleksowych na ciało, produkty Mede są stworzone idealnie dla Ciebie.

4. Preparat na menopauzę bez recepty Remifemin 100 Tabl.

Na miejscu czwartym rankingu leków bez recepty na menopauzę znalazł się Remifemin. Preparat ten zalecany jest do stosowania w przebiegu menopauzy oraz dolegliwości związanych z ciężko przebiegającą miesiączką. Remifemin zawiera w swoim składzie naturalne składniki, takie jak na przykład wyciąg z pluskwicy groniastej. Lek ten niweluje objawy uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości i problemów ze snem. Pluskwica, czyli główny składnik produktu, pełni funkcję regulującą kobiecy układ hormonalny. Preparat przyczynia się do złagodzenia objawów menopauzy, zwłaszcza u kobiet, które przechodzą ten okres szczególnie dokuczliwie. Remifemin to sprawdzony lek, który zdecydowało się wybrać już tysiące kobiet. To produkt, który sprawdzi się także w Twoim przypadku!

3. Lek na menopauzę bez recepty Klimadynon 2,8 mg 60 tabl. powlekanych

Zastanawiasz się, jaki lek na menopauzę bez recepty wybrać? Klimadynon to propozycja idealna dla Ciebie. Lek ten znalazł się na trzecim miejscu naszego rankingu leków na menopauzę. Jest to kolejny preparat, którego skuteczne działanie opiera się głównie na ziołach i naturalnych składnikach. Obecny w Klimadynonie ekstrakt z pluskwicy groniastej i wyciąg z kłącza Cimicfuga racemosa, powoduje złagodzenie objawów menopauzy, takich jak uczucie przewlekłego zmęczenia, zaburzenia snu i wahania nastroju. Zaletą produktu jest działanie składników w nim zawartych, które normalizują gospodarkę hormonalną organizmu, ponieważ ta podczas menopauzy wymaga szczególnej stabilizacji. Preparat może być również stosowany, jako alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej w przebieg menopauzy. Klimadynon to jeden z najlepszych preparatów dostępnych na rynku, co potwierdza częstość, z jaką Polki sięgają po ten produkt.

2. Lek na menopauzę bez recepty Novostella DHEA 10 mg. 60 tabletek

Opinie o lekach na menopauzę bez recepty wskazują jednogłośnie, że jednym z najlepszych preparatów dostępnych do kupienia w aptekach jest Novostella. Produkt ten jest przeznaczony dla kobiet, które znajdują się w okresie przekwitania. Substancją czynną, która zawarta jest w Novostelli, jest prasteron (zwany również dehydroepiandrosteronem), który wpływa w sposób korzystny na układ moczowo-płciowy, hormonalny i ogólne samopoczucie. Naturalny poziom prasteronu w organizmie ulega obniżeniu po 30 roku życia, więc można wysunąć wniosek, że jego spadek związany jest z procesami starzenia i przekwitania. Novostella to dostępny bez recepty lek na menopauzę, który można stosować również w szeregu innych dolegliwości związanych ze spadkiem prasteronu (spadek aktywności płciowej, zaburzenia układu krążenia, pierwotna i wtórna niewydolność kory nadnerczy). Jeśli szukasz sprawdzonego produktu, koniecznie wybierz preparat Novostella.

1. Lek na menopauzę bez recepty Mucovagin - globulki dopochwowe 10szt.

Na pierwszym miejscu rankingu leków na menopauzę dostępnych bez recepty, znalazł się Mucovagin. Ten dostępny w formie globulek aplikowanych dopochwowo lek, ma w swoim składzie głównie kwas hialuronowy. Jednym z najczęstszych objawów, zgłaszanych przez kobiety w trakcie trwania menopauzy jest suchość błony śluzowej pochwy spowodowana niedoborem estrogenów. Najlepszym preparatem (dostępnym w aptece bez recepty) na tego rodzaju problem jest Mucovagin. Nawilża on błony śluzowe i wnętrze pochwy, niwelując tym samym uczucie dyskomfortu i suchości. Mucavagin jest produktem idealnym dla Ciebie, jeśli poszukujesz sprawdzonego preparatu, który pozbędzie się tej konkretnej, uporczywej dolegliwości.

Ranking leków bez recepty dla kobiet przechodzących przez okres menopauzy, ułatwia wybranie produktu, który najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby i usunie dokuczliwy problem. Zapoznaj się z najlepszymi pięcioma produktami, dostępnymi w tej kategorii. Menopauza to szczególny stan, który wymaga równie szczególnych leków. Szukasz produktów, które bazują na roślinnych składnikach i pomagają przejść łagodnie przez trudny czas menopauzy? Doskonale trafiłaś! Zapoznaj się z naszym rankingiem, w którym uwzględniono szeroką gamę produktów, przeznaczonych dla kobiet w kwiecie wieku. Wybierz dla siebie preparat, który sprosta oczekiwaniom oraz zadba o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Przeczytaj także: