Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 preparatów wspomagających rzucanie palenia bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Palenie papierosów powoduje choroby układu sercowo-naczyniowego, płuc, zębów i wielu innych elementów organizmu, zarówno osoby uzależnionej, jak i ludzi z jej otoczenia. Niestety nikotyna jest niezwykle uzależniającą substancja, dlatego próby samodzielnego rzucenia palenia mogą okazać się bezowocne. Na szczęście na rynku pojawiło się wiele tabletek na rzucenie palenia i to w dodatku bez recepty, które mogą pomóc w pozbyciu się nałogu. Poniższy ranking stanowi zestawienie pięciu najlepszych preparatów wspomagających rzucenie palenia.

5. Tabletki na rzucenie palenia Desmoxan 1,5mg, 100 tabletek

Piąte miejsce w rankingu preparatów wspomagających rzucenie palenia bez recepty zajmuje lek Desmoxan. Zawiera on w swoim składzie substancję czynną cytyzynę, wykazująca działanie podobne do nikotyny. Dodatkowo cytyzyna wypiera stopniowo nikotynę z organizmu palacza. Dzięki temu pozwala zmniejszyć uzależnienie, a tym samym ułatwia odzwyczajenie się od palenia papierosów bez tak zwanego głodu nikotynowego.

Jest to jeden z najpopularniejszych preparatów wspomagających rzucenie palenia bez recepty na polskim rynku, który zdobył tak duże zaufanie użytkowników. Tabletki Desmoxan są łatwe w przełykaniu i ich stosowanie nie powoduje skutków ubocznych takich jak wahania nastrojów czy zawroty głowy.

4. Tabletki do ssania na rzucenie palenia NiQuitin Mini 4mg 20 tabletek

Preparat NiQuitin Mini 4mg pozwala stopniowo odzwyczaić się od przyjmowania nikotyny, dzięki obniżaniu przyjmowanej dawki. Jedna tabletka do ssania NiQuitin Mini zawiera w swoim składzie 4 mg nikotyny. Tabletki NiQuitin powinny być stosowane zawsze, kiedy tylko pojawi się uczucie głodu nikotynowego. Dodatkowo tabletki do ssania NiQuitin Mini łagodzą objawy pojawiające się przy terapii odstawienia nikotyny. Po paru tygodniach stosowania tabletek do ssania NiQuitin Mini 4mg nie zatęsknisz nigdy za zapaleniem papierosa.

3. Gumy do żucia wspomagające rzucenie palenia Nicorette FreshFruit Gum 2mg, 105 sztuk

Gumy do żucia Nicorette FreshFruit Gum 2mg to produkt leczniczy, który ma zastosowanie w łagodzeniu silnego głodu nikotynowego oraz w niwelowaniu objawów odstawienia nikotyny przy próbie rzucenia nałogu palenia papierosów. Preparat Nicorette FreshFruit Gum w jednej gumie zawiera 2 mg nikotyny. Dodatkowo żucie gumy wskazane jest w leczeniu uzależnienia od nikotyny u osób, które wypalają nie więcej niż 20 sztuk papierosów na dzień. Co ważne, Nicorette FreshFruit Gum nie zawiera w składzie cukru (sacharozy) i innych składników pochodzenia zwierzęcego. Preparat ten jest idealny łagodzeniu nieprzyjemnych problemów, jakie powoduje odstawienia papierosów, czyli zawroty głowy czy wahania nastrojów. Nicorette FreshFruit możesz stosować także w celu ograniczenia wypalanych papierosów dziennie. Gumę musisz żuć wtedy, gdy tylko poczujesz pragnienie zapalenia papierosa.

2. Preparat wspomagający rzucenie palenia bez recepty Tabex 1,5 mg, 100 tabletek

Preparat Tabex 1,5 mg, 100 tabletek jest jednym z najlepszych, ułatwiającym odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Substancją czynną leku jest cytisinum, która stopniowo wypiera nikotynę z Twojego organizmu, aż do pozbycia się jej. Dodatkowo cytyzyna, wiąże się receptorami nikotynowymi, zmniejsza przy tym zapotrzebowanie na nikotynę oraz zapobiega powstawaniu objawów głodu nikotynowego.Tabex występuje w postaci tabletek łatwych do połknięcia. Preparat ten posiada także wiele pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników, którym Tabex pomógł pozbyć się wyjątkowo szkodliwego nałogu.

1. Recigar wspomagający rzucenie palenia bez recepty 1,5mg, 100 tabletek

Recigar 1,5 mg jest jednym z najczęściej wybieranych produktów dla osób, które chcą rzucić palenie i pragną uniknąć nieprzyjemnych ubocznych skutków odstawienia, takich jak ból głowy czy wahania nastrojów. Jedno opakowanie Recigar, czyli 100 tabletek wystarcza według producenta na pełną terapię – 25 dni. Efektem końcowym stosowania Recigar jest brak chęci palenia papierosów oraz wszystkich produktów, zawierających nikotynę. Co ważne, preparat po stosunkowo niedługim czasie użytkowania daje zamierzony cel, czyli przechodzi chęć „zapalenia papierosa”, a drażliwość oraz bóle głowy nie występują.

Przeczytaj także: