Przejdź do treści
Strona główna » Ranking najlepszych leków na choroby jamy ustnej bez recepty – TOP 5

Ranking najlepszych leków na choroby jamy ustnej bez recepty – TOP 5

BLOG

Ranking TOP5 najlepszych leków na choroby jamy ustnej bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Bakterie, wirusy i inne czynniki chorobotwórcze atakują również jamę ustną. Wówczas pojawiają się narośle na podniebieniu, afty na policzkach, rany na języku oraz krwawiące dziąsła. Te nieprzyjemne i bolesne ranki mają swoje podłoże nie tylko w niewłaściwej higienie, ale i obniżonej odporności, zalegającym kamieniu nazębnym czy po różnych zabiegach dentystycznych. Wobec tego czym płukać jamę ustną przy zapaleniu? 

W walce z bólem i stanem zapalnym jamy ustnej pomocny będzie skuteczny preparat redukujący zmiany zapalne oraz umożliwiający pełne przywrócenie właściwej higieny. Niektóre z prezentowanych specyfików mogą również rozpuścić zalegający osad na zębach i ułatwić usunięcie uciążliwego kamienia nazębnego, tym samym zapewniając świeży oddech. Poniższy ranking przedstawia 5 najlepszych leków na zapalenie jamy ustnej bez recepty!

Leki na choroby jamy ustnej bez recepty - ranking najlepszych produktów

5. Lek na choroby jamy ustnej - Miradent Miradont Gel Żel Na Afty I Stany Zapalne W Jamie Ustnej 15 Ml

Na piątym miejscu rankingu znalazł się żel do jamy ustnej Miradent Miradont Gel. Ten produkt na afty i stany zapalne w jamie ustnej jest niezwykle pomocny w leczeniu urazów powstałych na wskutek zakażeń bakteryjnych i wirusowych oraz przy aftach i innych rankach. Maść wspomaga regenerację błony śluzowej jamy ustnej, zmniejsza zmiany oraz skutecznie uśmierza ból na długi czas. Może być stosowana jako uzupełnienie higieny w trakcie leczenia zapalenia lub jako osobny specyfik na pojawiające się drobne ranki wewnątrz policzków lub na wargach.

4. Lek na choroby jamy ustnej -  Corsodyl 0,2% 300ml płyn

Jeśli zastanawiasz się, co na zapalenie jamy ustnej zastosować najlepiej, możesz być pewny, że Corsodyl plasujący się na czwartym miejscu rankingu będzie strzałem w dziesiątkę. To jeden z tych leków bez recepty na zapalenia jamy ustnej, który posiada silne właściwości przeciwbakteryjne oraz odkażające. Można go stosować zarówno do neutralizowania nieprzyjemnego zapachu (pozostawia przyjemny, świeży oddech przez długi czas), redukcji uciążliwych i bolesnych aft czy ran w buzi, przy profilaktyce zapalenia dziąseł, a także zapobiegawczo do ograniczenia tworzenia się płytki nazębnej bądź nieestetycznego osadu.

3. Lek na choroby jamy ustnej -  PerioKin Spray na stany zapalne dziąseł

Prócz płukania dziąseł i zębów odpowiednim płynem antyseptycznym dobrze jest wyposażyć się w dodatkowe produkty zmniejszające podrażnienia dziąseł czy policzków. W takim razie, co na stan zapalny jamy ustnej użyć, by przyspieszyć proces jej regeneracji? Na pewno skutecznym i dobrym wyborem będzie spray do jamy ustnej PerioKin znajdujący się na trzecim miejscu rankingu. Ten środek wspomaga naprawę dziąseł i przyzębia po zabiegach stomatologicznych oraz łagodzi objawy bólu ran czy aft. Produkt ten posiada silnie właściwości bakteriostatyczne, a także regenerujące.

2. Lek na choroby jamy ustnej -  Dezaftan żel

Na drugim miejscu rankingu znalazła się maść do jamy ustnej Dezaftan. Produkt ten może być stosowany pomocniczo, jako wzmocnienie regeneracji jamy ustnej przy leczeniu jej irygacyjnymi produktami lub samodzielnie – wtedy przybiera rolę środka na pojedyncze afty. Działa nie tylko bakteriobójczo, ale przede wszystkim przeciwbólowo, co może być zbawienne przy zmaganiu się z częstymi aftami bądź innymi zranieniami dręczącymi błonę śluzową jamy ustnej. Dzięki właściwościom regeneracyjnym, antybakteryjnym oraz delikatnej konsystencji żel chroni ranę przed dalszymi otarciami i pozwala na wchłonięcie się w bardzo krótkim czasie.

1. Lek na choroby jamy ustnej -  ELUDRIL EXTRA płyn do płukania jamy ustnej

Jaki płyn do płukania jamy ustnej? W naszym rankingu najskuteczniejszym tego typu produktem został Eludril Extra. Lek ten pomaga utrzymać prawidłową higieną jamy ustnej, zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej w postaci kamienia i osadu, a także ogranicza ryzyko rozwoju kolonii bakterii, zapewniając długotrwałą, aż dwunastogodzinną ochronę przeciwbakteryjną. Ponadto działa przeciwbólowo na afty i podrażnienia oraz regeneruje stany zapalne w jamie ustnej. Dodatkowo pomaga utrzymać zdrowe zęby, dziąsła i świeży oddech na długo.

Przeczytaj także: