Przejdź do treści
BLOG

Ranking TOP5 najlepszych suplementów dla kobiet w ciąży bez recepty

Autor: Dominik Pieczyński

Okres ciąży jest wyjątkowym czasem w życiu każdej kobiety. Czas oczekiwania zazwyczaj przepełniają radość, przygotowania, kompletowanie wyprawki i oglądanie zdjęć USG. Ciąża stanowi czas, kiedy organizm kobiety sygnalizuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy, minerały oraz pierwiastki, których celem jest zapewnienie zdrowia przyszłej mamie, a także jej rozwijającemu się maluszkowi. 

Każdy lekarz ginekolog zaleca stosowanie swoim pacjentkom suplementów, które gwarantują prawidłowy rozwój nienarodzonego dziecka. Jakie witaminy dla ciężarnych wybrać? Półki apteczne są pełne tego rodzaju preparatów, dlatego przyszłe mamy oczekujące na narodziny swojego potomka powinny zobaczyć poniższy ranking suplementów dla ciężarnych, który prezentuje pięć najlepszych preparatów.

Jakie witaminy w ciąży są najlepsze? Ranking preparatów dla kobiet w ciąży

Ranking witamin dla ciężarnych jest subiektywnym zestawieniem, które prezentuje pięć wyjątkowych preparatów. Każdy z nich posiada liczne rekomendacje ginekologów oraz położnych, dlatego ich stosowanie jest bezpieczne, a zarazem niezwykle efektywne.

5. Suplement dla kobiet w ciąży - MamaDHA 60 kapsułek

Pierwszą propozycje witamin dla kobiet w ciąży stanowi suplement MamaDHA. Produkt rekomendowany jest do stosowania w trakcie przygotowań organizmu do zajścia w ciążę, a także jako suplement wspomagający kobietę i dziecko w trakcie jej trwania. Prezentowany suplement dla ciężarnych zawiera najważniejsze witaminy i minerały, które uzupełniają stężenie składników niezbędnych organizmowi w tym czasie.

4. Suplement dla kobiet w ciąży - Falvit Mama 60 tabletek

Kolejne miejsce w rankingu witamin dla ciężarnych zajmuje wysokiej jakości preparat Falvit Mama. Jedno opakowanie zawiera aż 60 tabletek, które posiadają wyjątkowo atrakcyjną cenę połączoną z najwyższą skutecznością preparatu. Suplement dedykowany jest do stosowania przez cały okres ciąży, a także podczas karmienia piersią, kiedy organizm mamy narażony jest na dodatkowy wysiłek. Produkt wyróżnia się licznymi rekomendacjami ginekologów, co świadczy o jego jakości i skuteczności.

3. Suplement dla kobiet w ciąży - Olimp Vita-min Plus Mama 30 kapsułek

Często rekomendowanym oraz skutecznym preparatem dla kobiet w ciąży są witaminy Olimp Vita-min Plus Mama. Produkt zawiera najwyższej jakości substancje witaminowe i mineralne, których kompleksowe działanie zostało wsparte wysoką, ale dopuszczalną dla kobiet w ciąży dawką kwasu foliowego. Jego obecność jest bardzo ważna w okresie rozwoju dziecka w łonie matki, a niedobór tej substancji może prowadzić do rozwijania się groźnych dla zdrowia i życia wad cewy nerwowej u maluszka. Odpowiada ona za późniejsze wykształcenie się układu nerwowego, z tego względu utrzymanie odpowiedniego stężenia kwasu foliowego jest niezbędne w trakcie przebiegu całej ciąży.

2. Suplement dla kobiet w ciąży - Wegafarm Mamavita Dha Witaminy + Dha Tabletki Powlekane + Kapsułki Miękkie 30 + 30 sztuk

Suplementem dla kobiet w ciąży, który wyróżnia się licznymi rekomendacjami przyszłym mam oraz ich lekarzy, jest Wegafarm Mamavita. W recepturze produktu znajdują się najważniejsze witaminy i minerały, jak witamina D, kwas foliowy oraz żelazo. Dodatkowy składnik aktywny w tych tabletkach stanowi kwas DHA, który posiada ogromne znaczenie dla maluszka. Nawet niewielka dawka wielonienasyconego kwasu tłuszczowego wpływa na prawidłowy mózgu dziecka oraz jego najważniejszych funkcji.

1. Suplement dla kobiet w ciąży - Pregna Plus witaminy dla mam i kobiet w ciąży 30 kapsułek

Witaminy na ciężarnych, które uplasowały się na pierwszym miejscu rankingu to produkt Pregna Plus. Suplement zawiera jedynie rekomendowane składniki aktywne w odpowiednich dawkach. Dzięki temu doskonale wspiera rozwój dziecka oraz organizm mamy. Jedno opakowanie zawiera 30 kapsułek do przyjmowania raz dziennie. Połączenie suplementacji Pregana Plus wraz z prowadzeniem zdrowej diety daje gwarancję prawidłowego rozwoju ciąży na każdym jej etapie.

Przeczytaj także: