Przejdź do treści
Strona główna » Ranking najlepszych leków na wrzody żołądka bez recepty – TOP 5

Ranking najlepszych leków na wrzody żołądka bez recepty – TOP 5

BLOG

Ranking TOP5 leków bez recepty na wrzody żołądka

Autor: Dominik Pieczyński

Choroba wrzodowa żołądka jest najczęściej występującym schorzeniem układu pokarmowego w Polsce. Cierpi na nią jedna na dziesięć osób pośród obywateli naszego kraju. To bardzo uciążliwa i bolesna przypadłość, którą należy leczyć, ponieważ jeżeli pozostawimy ją samą sobie i nie podejmiemy żadnych działań, może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Owrzodzenie żołądka wbrew pozorom nie wynika ze złej diety (jednak może powodować ona zaostrzenie się objawów choroby), a do czynników, które najczęściej odpowiedzialne są za wystąpienie tego schorzenia zaliczamy działanie bakterii Helicobacter pylori oraz…stres i jego wpływ na nasz organizm. Ponadto w grupie ryzyka, w której owrzodzenie żołądka może pojawiać się częściej, znajdują się nałogowi palacze tytoniu. Na całe szczęście, medycyna i rozwój technologii pozwoliły na opracowanie skutecznych metod walki z wrzodami i łagodzenia objawów tej choroby – chodzi o specjalne leki i suplementy diety. Aby pomóc Wam w walce z tą przypadłością, postanowiliśmy przygotować dla Was specjalny ranking leków na wrzody żołądka bez recepty, w którym znajdą się zarówno preparaty do bezpośredniej walki z chorobą, jak i suplementy diety, dzięki którym zminimalizujemy objawy. Zapraszamy do lektury!

Leki na wrzody żołądka bez recepty – ranking

Nasz ranking zawiera pięć obecnie topowych pozycji leków i suplementów, które są skuteczne w walce z chorobą wrzodową żołądka. Dzięki nim z pewnością łatwiej będzie o powrót do pełni zdrowia. Należy jednak pamiętać, że to, jakie leki na wrzody żołądka bez recepty można brać, należy wcześniej skonsultować z lekarzem, aby mieć pewność, że nie wystąpią żadne skutki uboczne.

5. Langsteiner Proszek Zasadowy 300G na wrzody żołądka

Pierwszym produktem na naszej liście preparatów na wrzody żołądka jest specjalny proszek firmy Langsteiner. To wysokiej klasy suplement diety, który stosuje się w celu zrównoważenia bilansu kwasowo zasadowego w układzie pokarmowym. Wspomniany bilans odgrywa bardzo ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu wszelkich procesów metabolicznych zachodzących w naszym organizmie. Prezentowany tutaj proszek zasadowy zawiera minerały, których zadaniem jest właśnie przywrócenie tej równowagi, co może mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie objawów owrzodzenia żołądka, co także ma związek z nadmierną kwasowością. Stosowanie tego produktu jest bardzo proste – należy 8 gram proszku wsypać do 250 mililitrów płynu (może być woda lub sok) i rozmieszać aż do rozpuszczenia się.

4. A-Z Aloes kapsułki aloe vera na podrażnienia żołądka układ pokarmowy 60kaps

Podrażnienia żołądka, które dają się szczególnie we znaki w przypadku choroby wrzodowej, bywają bardzo uciążliwe. Codzienne funkcjonowanie z takimi objawami jest praktycznie niemożliwe. I to właśnie dlatego na naszej liście musiało znaleźć się miejsce dla wyjątkowego suplementu diety, jakim jest A-Z Aloes – kapsułki Aloe Vera na podrażnienia żołądka. Zawierają w sobie ekstrakt z aloesu, który posiada właściwości detoksykacyjne oraz zwalcza wolne rodniki i wspiera działanie układu immunologicznego. Najważniejszą zaletą tego preparatu jest jednak to, że skutecznie wspiera poprawne działanie układu pokarmowego. Prosty skład i szerokie spektrum działania – to właśnie cechy charakterystyczne tego produktu. Jak się go stosuje? Kapsułki należy zażywać dwa razy dziennie przed spożyciem posiłku.

3. Az MEDICA Mastika 60kaps na wrzody żołądka

Podium naszego rankingu otwierają wyjątkowe kapsułki wspomagające pracę układu trawiennego o nazwie Mastika firmy Az MEDICA. Mastika jest substancją pochodzenia naturalnego, którą stosuje się już od tysięcy lat. W surowej formie jest to żywica pochodząca z tzw. „wiecznie zielonego drzewa”, jakim jest gatunek Pistacia lentiscus. Ta wyjątkowa roślina występuje jedynie w jednym miejscu na ziemi – na greckiej wyspie Chios leżącej na morzu Egejskim. Tę wyjątkową żywicę można spotkać także pod innymi nazwami – łzy Boga lub łzy z Chios.

W opakowaniu znajduje się 60 kapsułek. Należy spożywać maksymalnie 4 kapsułki na dobę (2 rano i 2 wieczorem i popić wodą). Po pewnym czasie od rozpoczęcia stosowania należy zredukować dawkę do dwóch tabletek na dobę.

2. Herbapol Na wrzody żołądka 30 tabl

Srebrny medal w naszym zestawieniu wędruje do produktu rodzimej firmy HERBAPOL. Jest to znany producent wyrobów ziołowych, a w jego asortymencie znajdują się prezentowane tutaj wyjątkowe tabletki na wrzody żołądka. Skład tego suplementu diety jest wyjątkowy, ponieważ nie ma w nim żadnej chemii ani sztucznych elementów. Mamy natomiast wspaniałą kompozycję skutecznych składników roślinnych, które doskonale uzupełniają codzienną dietę. Zalecane spożycie to 3 tabletki na dobę łącznie (1 rano, 1 po południu i 1 wieczorem).

1. Helicid 0,01 G 28 kaps - lek na wrzody żołądka

Złoty medal w naszym rankingu otrzymuje wyjątkowy lek bez recepty na wrzody żołądka o nazwie Helicid. To bardzo uniwersalne kapsułki, które stosuje się w wielu różnych przypadłościach związanych z układem pokarmowym – do leczenia owrzodzenia dwunastnicy i żołądka, leczenia refluksowego zapalenia przełyku i wielu innych problemów. Trzeba jednak pamiętać, że przed skorzystaniem z takiego specyfiku należy koniecznie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, aby dowiedzieć się, jakie dawkowanie należy przyjąć oraz jakie mogą wystąpić ewentualne działania niepożądane.

Przeczytaj także: